Σε ποια σημεία μπορείτε να κάνετε σήμερα δωρεάν rapid test

Από τον ΕΟΔΥ ανακοινώθηκαν τα σημεία σε όλη την Ελλάδα, καθώς και οι ώρες κατά τις οποίες θα βρίσκονται σε αυτά, τα κινητά κλιμάκια του Οργανισμού, σήμερα Τετάρτη 13 Ιουλίου, για την διενέργεια rapid test προς ανίχνευση κρουσμάτων κορονοϊού.

Αναλυτικά τα σημεία και οι ώρες:
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Δ. Διονύσου, Πεντζερίδη 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-17:00
Δ. Αγ. Δημητρίου, Αγίου Δημητρίου 55 – Δημαρχείο, 09:30-15:00
Δ. Παλλήνης, Δημοτικό Διαμέρισμα Ανθούσας του Δήμου Παλλήνης, στον χώρο του ΚΑΠΗ Ανθούσας (Λ. Ανθούσας & Αμαλιάδος δίπλα στην κοινότητα Ανθούσας), 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Δ. Πυλαίας – Χορτιάτη, ΚΑΠΗ Πυλαίας, Παλαιολόγου και Πολυτεχνείου, 09:00-15:00
Δ. Πυλαίας – Χορτιάτη, κοινοτικό κατάστημα Χορτιάτη, αίθουσα Μανωλεδάκης, Μαρτύρων 2ας Σεπτέμβρη 102, 09:00-15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
Δ. Θέρμης, κτίριο κοινότητας, Ν. Ραιδεστός, 09:00-15:00
Δ. Θερμαϊκού, δημοτικό κατάστημα Επανομής, 28ης Οκτωβρίου 16, 09:00-15:00
Δ. Χαλκηδόνας, Πολιτιστικός Σύλλογος, Χαλκηδόνα, 09:00-15:00
Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, Α ΚΑΠΗ Ευόσμου, Κολοκοτρώνη 34, 09:00-15:00
Δ. Παύλου Μελά, ΚΑΠΗ Ανω Ηλιούπολης, Περικλέους 11, 13:00-19:00
Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Διαβατών, Παν. Σπύρου 3, 13:00-19:00
Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:00-15:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00-15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Γ.Ν. Αιτωλ/νιας ( Νοσηλ. Μονάδα Αγρινίου), 08:30-12:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 13:00-14:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κτήριο Ναυπακτίας, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 14:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ), 10:00-13:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-14:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Δ. Β. Κυνουρίας, Κεντρική Πλατεία, Άστρος, 09:30-13:30
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας-ISOBOX, 07:30-14:30
Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας-ISOBOX, 07:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου- Οίκημα Μάνα και Παιδί, 08:30-14:30
Αχαΐα, Λάππα, Κοινοτικό γραφείο, 09:00-14:30
Αχαΐα, Καλάβρυτα, χώρος Νοσοκομείου, 09:00-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 08:30-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-15:00
Γρεβενά, Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00-14:30
Δράμα, Παρανέστι, 09:00-14:00
Έβρος, Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 09:30-14:30
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -15.30
Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 11:00-13.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30
Εύβοια, 5ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας, Νεάπολη, Τραλλέων 57, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-14:30
Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Αμαλιάδα, Συνεδριακό κέντρο 09:00-15:00
Ηλεία, Λεχαινά Σινέ Άστρο, 09:30-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-15:00
Ημαθία, Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-15:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Βουτσαράς, Κέντρο Υγείας, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Δημαρχείο Κόνιτσας, 10:00-13:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-15:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-14:30
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-14:30
Καστοριά, Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30-13:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00
Κιλκίς, Αξιούπολη, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:00
Κιλκίς, Σύλλογος Ποντίων Νέας Σάντας, 09:00-15:00
Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:00
Κιλκίς, Μουριές, 09:00-14:30
Κιλκίς, Νοσοκομείο Γουμένισσας, 09:00-15:00
Κοζάνη, Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15-15:15
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 09:00-14:00
Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, Λουτράκι, 09:30-14:00
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-15:00
Κως, Δημαρχείο, 11:00-13:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 93, 09:00- 15:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
Λακωνία, Δημαρχείο Γυθείου, 08:00-15:30
Λακωνία, Δήμος Ανατολική Μάνης, Λαϊκή Αγορά Πύργου Διρού,
09:00-11:00
Λάρισα, Δημαρχείο, 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΣΕ, 08:00-14:00
Λάρισα, ΚΑΠΗ Ελασσόνας, 09:00-13:30
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-14:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία, 08:00-14:00
Λάρισα, Κ.Υ Γόννων, 09:00-11:30
Λάρισα, Συκούριο, Μουσική Σχολή, 12:00-13:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30-14:45
Λέσβος, Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου, 10:00-14:00
Λευκάδα, Παλιό Νοσοκομείο, Κτίριο ΕΚΑΒ, Α. Βαλαωρίτη 40, 08:00-15:00
Λευκάδα, Δημαρχείο, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 10:00-11:00
Λήμνος, Παλιό Λιμάνι, 09:00-15:00
Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 09:00-15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:00
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 08:30-14:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:30-11:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30-15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30-13:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-14:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30-13:30
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30-13:30
Νάξος, πλησίον νοσοκομείου Νάξου, 07:30-14:30
Ξάνθη, Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30-14:00
Ξάνθη, Τοξότες, 09:00-13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Μάρπησσας, 11:30-12:30
Πάρος, Νάουσα, Αίθουσα ΑΜΕΣ Νηρέα, 13:30-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30-14:30
Πιερία, Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 09:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, 09:00-13:00
Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-15:00
Ροδόπη, Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, 09:00-15:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη και Υψηλάντου γωνία, 09:00-15:00
Ροδόπη, Διαλαμπής 14, Ίασμος, 10:00-14:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Αφάντου, 09:00-14:00
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-14:30
Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών, 10:30-12:30
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 10:00-14:30
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 08:15-12:00
Σέρρες, Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00-15:00
Σέρρες, ΚΑΠΗ Σιδηροκάστρου, 09:00-14:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβους, 09:30-14:30
Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ Καπή, 09:30-14:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα, Καμένα Βούρλα, 11:30-14:30
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Νέου Μοναστηρίου, Δήμος Δομοκού, 09:30-11:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 11:30-13:30
Φλώρινα, Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταίου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36, 08:30-15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος Χαλκιδικής, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, (Κυδωνίας 29), 09:00-15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων, (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 09:00-12:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Κ.Υ Χίου, Λετσαίνης 1 & Αγ. Ειρήνης, 09:00-14:30

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Μπορεί να σας αρέσουν