Δείτε σε ποια σημεία μπορείτε να κάνετε σήμερα δωρεάν rapid test

Από τον ΕΟΔΥ ανακοινώθηκαν τα 169 σημεία ανά την Ελλάδα, καθώς και οι ώρες κατά τις οποίες θα βρίσκονται σήμερα, Τετάρτη 2 Μαρτίου, κινητά κλιμάκια για τη διενέργεια δωρεάν rapid test προς ανίχνευση κρουσμάτων κορονοϊού.

Αναλυτικά τα σημεία και οι ώρες:

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Πυλαίας, Κοινοτικό Κατάστημα Χορτιάτη, Μαρτύρων 2ας Σεπτεμβρίου 102, 09:00-15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Μάρκου Μπότσαρη,  09:00-15:00
Δ. Δέλτα, Κλειστό γυμναστήριο Αδένδρου, Άδενδρο, 09:00-15:00
Δ. Ευόσμου- Κορδελιού, Ισόγειο Δημαρχείου Ευόσμου, Παύλου Μελά 24, 09:00-15:00
Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφόρος Στρατού 37, 13:00-19:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β’ ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Δ. Νεάπολης-Συκεών, Δημοτικό Κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 09:00-15:00
8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 10:30 – 14:00
Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ), 10:00-15:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου, Λυγουριό, 10:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Καρτσιώτη, Άστρος, 09:00-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας, 08:30-15:30
Άρτα,Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
Άρτα, ISO-BOX Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας, 08:30-15:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Καλάβρυτα, Γενικό Νοσοκομείο Καλαβρύτων, 09:00-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Βοιωτία, Νέο ΚΑΠΗ Σχηματαρίου, 09:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 11:00-17:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 15:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00 -15.00
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 09:30 -13:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -16.00
Έβρος,Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 11:00 -13.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:30
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08.30-15.30
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αμαλιάδα Δημαρχείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Ζαχάρω Πνευματικό Κέντρο, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας,Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας, Χρυσούπολη, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00 – 15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00 – 14:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κιλκίς, Βαπτιστή, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
Κιλκίς, Μεγάλη Βρύση, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-14:30
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-18:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 09:00-15:00
Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων, 09:00-12:00
Λάρισα, Πυργετός, Δημαρχείο, 12:30-15:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λέσβος, πίσω πλευρά δημοτικού θεάτρου, 10:00 – 14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο, Γ.Ν Λήμνου, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 15:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
Νάξος, Εκκλησια Αγίου Νικοδήμου Χώρα, 07:30-20:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30 – 14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
Πιερία, Αστική Σχολή, Ειρήνης 10, 08:30-15:30
Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-10:30
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, Πάργα, 11:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:00
Ροδόπη, Κοινοτικό Κτίριο Άνω Βυρσίνης, 10:00 – 13:30
Ρόδος, Κοινοτικό κατάστημα Σορωνής, 09:00-14:30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Στενό Τραπ. Πειραιώς, Βαθύ, 08:00-15:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00
Σάμος, Γήπεδο Καρλοβάσου, 08:15-13:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:00
Σέρρες, Ορεινή Σερρών, Κτίριο Κοινότητας,  09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 11:00-15:00
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, Φαρκαδόνα 08:00-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα, Καμένα Βούρλα, 11:30 – 14:30
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, Συνταγματάρχου Σωτηρίου 1, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00 -14:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 , 08:30 – 15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Ερατεινη, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30-18:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30-15:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Μπορεί να σας αρέσουν