Δείτε σε ποια σημεία μπορείτε να κάνετε σήμερα δωρεάν rapid test

Από τον ΕΟΔΥ ανακοινώθηκαν τα σημεία σε όλη την Ελλάδα, καθώς και οι ώρες κατά τις οποίες θα βρίσκονται σε αυτά, τα κινητά κλιμάκια του Οργανισμού, σήμερα Τρίτη 31 Μαΐου, για την διενέργεια rapid test προς ανίχνευση κρουσμάτων κορονοϊού.

Αναλυτικά τα σημεία και οι ώρες:

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-17:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Βύρωνα, Πάρκο Καραολή & Δημητρίου, έναντι του Δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Αιγάλεω, Πνευματικό κέντρο Ι. Ρίτσος, δίπλα στο Κολυμβητήριο του Αιγάλεω, Δημαρχείου & Κουντουριώτου, 09:30-15:00
Δ. Καλλιθέας, είσοδος Δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Πυλαίας, Πέτρινο Πολιτιστικό Πυλαίας, Πολυτεχνείου 20, 09:00 – 15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
Δ. Θέρμης, κτίριο κοινότητας, Βασιλικά, 09:00-15:00
Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, Ισόγειο Δημαρχείου Ευόσμου, Παύλου Μελά 24, 09:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 09:00-15:00
Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00
8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 11:30 – 14:00
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ), 10:00-13:00
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 14:00 – 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-14:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 09:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας- ISOBOX, 07:30-14:30
Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας (ISOBOX), 07:30-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνας και Παιδί, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Νοτίου Τομέα, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Άνω πόλης, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Πνευματικό κέντρο πλατεία Ελευθερίας, 08:30-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 08:30-15:30
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:30-15:30
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
Δράμα, Αγίου Αθανασίου, Κοινότητα Αγίου Αθανασίου, 09:30-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-15:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  13:00-14:30
Έβρος, Κέντρο Υγείας Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30-15:30
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-15:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού,  09:00-15:00
Ημαθία, Δημοτικό Θέατρο Νάουσας, Βενιζέλου 25, 09:00-14:30
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
Ηράκλειο, Τυμπάκι – Κτήριο Κοινότητας Τυμπακίου, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, ΤΕΙ Ιωαννίνων, 10:00 – 13:00
Ιωάννινα, Δερβίζιανα, Κέντρο Υγείας, 10:00 – 14:00
Ιωάννινα, Μέτσοβο, Κέντρο Υγείας, 09:00 – 14:00
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-15:30
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00- 14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 13:30
Καστοριά, Κορέστεια, 10:30 – 12:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Κρηστώνη,  Προαύλιο Χώρο Κοινότητας, 09:00-11:30
Κιλκίς, Καμπάνη, Δημοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
Κιλκίς, Πολύπετρο, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:30
Κιλκίς, Ευρωπός, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
Κιλκίς, Γρίβα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30
Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό Κέντρο, 12:00-14:30
Κιλκίς, Κούπα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30
Κιλκίς, Σκρα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62,   08:15- 15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 19:30
Κόρινθος, δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πναεπιστημίου, 09:00 – 15:00
Κόρινθος, δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ.Γεννηματά 2, 09:30 – 14:00
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
Λακωνία, Ανατολική Μάνη, Πλατεία Φλομοχωρίου, 12:00-13:30
Λάρισα, Δημαρχείο, 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΣΕ, 08:00-14:00
Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-14:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία, 08:00-14:00
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο , 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΑΕΔ, 08:00-14:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λευκάδα, Παλιό Νοσοκομείο, Κτίριο ΕΚΑΒ, Α. Βαλαωρίτη 40, 08:00-15:00
Λήμνος, Μύρινα, παλιό λιμάνι, 09:00 – 15:00
Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 09:00 – 15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Αναπαύσεως & Καραμπατζάκη, 09:00-14:30
Μαγνησία, Υπεραστικό ΚΤΕΛ Βόλου, Ζάχου 5, 09:30-15:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 10:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:30 – 13:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:30 – 13:30
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 10:00 – 13:00
Νάξος, Νοσοκομείο, Χώρα Νάξου, 07:30 – 16:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 14:00
Ξάνθη, Τοξότες, 09:00 – 13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:15-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2,  11:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:30 – 14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-15:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη και Υψηλάντου γωνία, Κομοτηνή, 09:00 – 15:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Αφάντου, 09:00-14:00
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 09:00-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 08:15-12:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβους, 09:30 – 14:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κοινότητα Δραβίσκου, 09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Οβριακής, Δήμος Δομοκού, 09:00 – 10:00
Φθιώτιδα, Kεντρική Πλατεία Δομοκού, Δήμος Δομοκού,  10:30 –12:30
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, 08:30 – 15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημαρχείο Αρναίας, 09:30 – 14:30
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων (Κυδωνίας 29), 09:00-16:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 09:00-15:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Κ.Υ Χίου, Λετσαίνης 1 & Αγ.Ειρήνης, 09:00-14:30

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Μπορεί να σας αρέσουν